PointX

PointX

Бесплатна испорака и монтажа

Бесплатна испорака и монтажа

Одлична цена

Најдобар ссоднос цена перформанси

Најдобри перформанси

Врвен Квалитет

Прегледи: 329 Код на производот: PointX
Сосотојба: На лагер
0 Product(s) Sold
0MKD Без ДДВ: 0MKD
Количина: Во кошничка


Брза и точна анализа на штета со можност за документирање 

PointX™ неговата сила потекнува од новата генерација на технологија, вградена во мерна рака и софтвер. Ефикасен и лесен за употреба , во комбинација со Car-O-Datа која е  сеопфатна база на податоци за возила , која ви дава пристап до мерниот систем , за да наведете брзо и прецизно мерење. 


 

PointX мерен инструмент
 • Ергономска изработка 
 • Автоматско пресметување на висината и стандардно поставување на брзината на софтверот за поставување на процесот на мерење 
 • Лесно за учење, процес ориентиран на софтверски интерфејс 
 • Bluetooth комуникација со Vision2 PointX Software
 • Пристап до Car-O-Data - мерни податоци за возила над 7000 возила за PointX
 • Компатибилен со  Car-O-Tronic електронски мерен систем 
 • Лесен за употреба, работење со една рака преку магнетно фиксирање 
 • Електронска документација со можност за принтање на финалниот извештај 
Vision2 PointX Software 
 • Систем базиран на фотографии- помага да ги најдете точните мерни точки брзо и едноставно 
 • Пристап до  Car-O-Data - мерни податоци за возила над 7000 возила за PointX
 • Целосно компатибилен со било кој систем за геометрија 
 • 3D презентација на мерните точки 
 • Комплетна WindowsVista/ 7 поддршка
Car-O-Data 
 • База на податоци на возила со информации за над 7000 возила, вклучувајќи една година 
 • Достапно со зачленување 
 • Квартални упдејти преку интернет поврзување или DVD

         

 

 

нема оценка за овој производ

Напиши оценка

Вашето име:


Вашата Оценка: Note: HTML не е преведен!

Оценка: Лош           Добар

Внесете го кодот во полето подоле: